Arama
The New Four Seasons
Kategori KLASİK BATI MÜZİĞİ
Yorumcu Musica Sequenza
Çıkış Tarihi 2012
Firma Sony
Barkod 886919140729
Katalog No 886919140729
İçindekiler 'Winter' Concerto per fagotto, archi e basso continuo RV 484
1 Allegro poco
2 Andante
3 Allegro
'Spring' Concerto per fagotto, archi e basso continuo RV 497
4 Allegro molto
5 Andante molto
6 Allegro
'Summer' Concerto per fagotto, archi e basso continuo RV 481
7 Allegro
8 Larghetto
9 Allegro molto
'Autumn' Concerto per fagotto, archi e basso continuo RV 498
10 Allegro
11 Larghetto
12 Allegro
'Cessate, omai cessate' Cantata per alto RV 684
13 Recitativo Cessate, omai cessate
14 Aria Ah ch'infelice sempre
15 Recitativo A voi dunque ricorro
16 Aria Nell'orrido albergo ricetto di pene
'Care selve, amici prati' Cantata per alto RV 671
17 Aria Care selve, amici prati
18 Recitativo Ben mal'accorto e folle all'or io fui
19 Aria Placido in letto ombroso
'La Follia' Suonate a tre RV 63
20 Suonate da camera, a tre, due violini e violone o cembalo, Op.1

Tanıtımlar 1725 yılında Antonio Vivaldi, müzik tarihinin en ünlü bestelerinden biri olan “Four Seasons”a imzasını attı. Eserin bestelenmesinden neredeyse 300 yıl sonra şimdi Berlin’de yaşayan Türk besteci ve fagot sanatçısı Burak Özdemir ile Amerikalı topluluk Musica Sequenza bu ölümsüz esere getirdikleri farklı yorumlarıyla “Musica Sequenza - The New Four Seasons” albümüyle karşımızdalar.

Besteci Burak Özdemir albüm için Vivaldi’nin 39 fagot konçertosundan dördünü seçti ve bu eserlere eşlik edecek şekilde dört de şiir yazdı. Vivaldi’den farklı olarak Özdemir; kış melankolisinden yaz tutkusuna uzanarak değişen mevsimlerle modern kadın ve erkeği de ele aldı ve dört konçerto kaydetti. Albümde ayrıca Amerikalı Daniel Bubeck’ten de iki arya yer alıyor.

New York’un en saygın barok dönem müziği topluluklarından biri olan Musica Sequenza, Rönesans’tan erken klasik döneme ait olan seçkin bir repertuvarı, dönemlerinin orijinal enstrümanları ile dünya sahnelerinde seslendirmektedir. Juilliard’da aynı dönemde okuyan ve benzer tutkulara sahip genç yeteneklerden oluşan Musica Sequenza, 2008 yılında Türk fagot sanatçısı ve şef Burak Özdemir tarafından kuruldu. Musica Sequenza barok dönem müziğinin mücevher değerindeki eserlerini, yenilikçi ve virtüöz bir yaklaşımla tüm dünyada yeni dinleyicilerle buluşturmaktadır.

C.P.E Bach’ın Wq.166 Konçertosunu New York, Lincoln Center Paul Hall’de Burak Özdemir’in transkripsiyonuyla çalarak bir anda tüm dikkatleri üzerine çeken Musica Sequenza, halen New York’un en prestijli sahnelerinde yer almaktadır. Musica Sequenza’nın sezon boyunca konser verdiği bazı mekânlar arasında; Peter J. Sharp Theater, Alice Tully Hall,American Irish Society, New York Society for Ethical Culture,Paul Hall, Juilliard American Turkish Society,
Maiden Lane,
Baruch Performing Arts Center, 
Zionkirch,
Schloss Charlottenburg,
Stattbad Wedding, 
Lincoln Center, Gallery Radials,
Mallett Antiques,
Charles Klein Design sayılabilir.

Juilliard Müzik Okulu’nun büyük desteği sayesinde, dünyaca ünlü barok dönem müziği uzmanları William Christie, Jordi Savall, Monica Hugget, Cynthia Roberts, Michael McCraw ve Emma Kirkby ile çalışan Musica Sequenza üyeleri aynı zamanda New York’lu koreograf Tal Adler, Korhan Başaran ve Keith Michael ile de çeşitli performanslar sergilemektedirler. Çağdaş müzik repertuvarı alanında da çalışmalar yapan Musica Sequenza, Burak Özdemir’in “Fuga – Elektro-Barok Opera” isimli eserinin dünya prömiyerini 2010 yılında New York’ta Baruch Performing Arts Center ve Black Box Theater’da sahnelemiştir.

Musica Sequenza’nın Sanatsal Felsefesi

Barok dönem müziği repertuvarının duyulmamış eserlerini, daha önce icra edilmediği biçimde izleyicilere sunan Musica Sequenza, bu dönem müziğini dinleyicilerin benliklerinde hissedecekleri tarzda melankoli, delilik ve zafer duygusu ile sunuyor. Musica Sequenza’nın hedefi, güçlü ve duygusal bir büyü ile izleyiciyi kelimenin tam anlamı ile mest etmekten geçiyor. Dünyanın dört bir yanından seçkin müzisyenlerin bir araya gelerek oluşturdukları Musica Sequenza, Rönesans, barok ve klasik dönemlerin seçkin repertuvarı vasıtasıyla dinleyicilerin yüreklerine sevinç getirmenin mutluluğunun kendilerine yaşattığı duygudan asla vazgeçmeyeceğe benziyor.
Format 1 CD
Yorumlarınız
Yorum yazmak için lütfen üye olun
Fiyatı 32,90 TL (KDV Dahil)
 
Lütfen Kullanıcı Girişi Yapınız
Kullanıcı Girişi
- Yeni Üye Ol
- Şifremi Unuttum
Beni Hatırla
   
Gizlilik İlkesi & Yardım
Mikrop Gramofon
Akçaağaç Sokak No:1/1A Acıbadem/İstanbul
Tel : +90 216 545 0386
GSM : +90 532 343 9328
Fax : +90 216 326 3920
Email : info@mikropgramofon.com

(C) Tüm Hakları saklıdır. 2005, Mikrop Gramofon
Designed by Kalmera.net
Trusted SSL Certificate