Arama
Bach Jazz
Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach, Sergei Rachmaninoff
Kategori KLASİK BATI MÜZİĞİ
Yorumcu Güher Pekinel, Süher Pekinel
Topluluk / Orkestra English Chamber Orchestra, Andre Arpino, Vincent Charbonnier, Jacques Loussier
Orkestra Şefi Sir Colin Davis
Çıkış Tarihi 2011
Firma Ak Müzik
Süre 150:00
Barkod 0807280138993
Katalog No Arthaus101389
İçindekiler Johann Sebastian Bach
1 Concerto in C minor for two pianos and strings (BWV 1060), arr. by Jacques Loussier

Antonio Vivaldi
2 Four Seasons: Summer, arr. by Jacques Loussier

Johann Sebastian Bach
3 Triple Concerto in D minor (BWV 1063), arr. by Jacques Loussier
4 Concerto in C minor for two pianos and strings, (BWV 1062)

Sergei Rachmaninoff
5 Suite no.1 Op.5, Fantasie-Tableaux for two pianos
Tanıtımlar Herbert von Karajan’ın ellerinden tutarak dünya çapındaki kariyerlerini şekillendirdiği, dönemlerinin 'harika çocukları'ndan Güher & Süher Pekinel piyano ikilisinin ikinci DVD'leri 'Güher & Süher Pekinel: Bach Jazz ile karşınızda!

Canlı performansları 'en az stüdyo kayıtları kadar başarılı ve nefes kesici' olarak nitelendirilen Pekineller için The Pianist Magazine; Arthur ve Karl Ulrich Schnabel’den sonra gelmiş geçmiş en iyi piyano ikilisi diyor.
DVD’nin ilk bölümünde 2001’de gerçekleşen Schwetzingen Festivali kapsamında. Güher & Süher Pekinel’in Jacques Loussier Trio ile birlikte Johann Sebastian Bach’ın iki ünlü konçertosuna (BWV 1060, BWV 1063) getirdikleri benzersiz yorumları ve Vivaldi’nin ‘Dört Mevsimi’nin ‘Yaz’ bölümünü dinliyoruz. Pekinel ikilisi ve Jacques Loussier Trio; Schwetzingen’de, birbirinden çok farklı kişiliklerin çelişik görünen estetik programları nasıl bir araya getirip heyecan verici ve başarılı bir projeye dönüştürebileceğini gösteriyor.

Arkasından 2007'de Londra'daki Cadogan Hall’da Pekineller'in Sir Colin Davis yönetimindeki English Chamber Orchestra ile seslendirdiği Bach'ın BWV 1062 iki piyano konçertosunun klasik versiyonu geliyor. Müzik eleştirmeni ve yapımcı Peter Cosse, ikilinin bu yorumunu şöyle değerlendiriyor: 'Burada söz konusu olan Bach yorumunu, son yılların en iyi prodüksiyonları arasında sayma cüretinde bulunuyorum. Teknik açıdan rakipsiz olarak hareket eden, açıkça olgunlaşmış bu solistlerin elinden acı ve sevinç dolu, insanın ruhunu okşayan, kah dikkatli adımlarla yaklaşan, kah depar atan müziği dinlemekle birlikte solumak büyük bir haz'...

Güher & Süher Pekinel'in 2006 Luzern Festivali Açılış Konseri’nde seslendirdiği Rachmaninoff 'Fantaisie-tableaux, iki piyano için Birinci Süit op.5’in ardından ise ikilinin hayatlarını konu alan 'Double Life' belgesele sıra geliyor ve Hanno Rinke'nin gözünden Pekineller’in 'ikili yaşamına' davet ediliyoruz.

Güher&Süher Pekinel DVD'nin özel bölümlerinde ise Poulenc, Mozart, Brahms, Milhaud ve Lutoslawski yapıtları seslendiriyor.
'Bach Jazz'ı özetlemek gerekirse; Güher ve Süher Pekinel, piyanoda Jacques Loussier, kontrabasta Vincent Charbonnier ve davulda Andre Arpino ile biraraya gelerek, her üyenin güçlü bireysel yönlerine karşın ortak bir entelektüel ve duygusal yaklaşımı paylaşan, özgür yapıda, serbest bir müzik topluluğu oluşturuyor ve tanıdık yapıtları yorumlarken yeni unsurları ortaya çıkarmada çok parlak bir başarı elde ediyor.

Keyifli seyirler...

NTSC, 16:9, LPCM Stereo
Diller: İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Türkçe
Altyazılar: İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Türkçe

Ekstra bölümler: Double Life - belgesel
Çeşitli konserlerden alıntılar
Format 1 DVD
Yorumlarınız
Yorum yazmak için lütfen üye olun
Fiyatı 36,90 TL (KDV Dahil)
 
Lütfen Kullanıcı Girişi Yapınız
Kullanıcı Girişi
- Yeni Üye Ol
- Şifremi Unuttum
Beni Hatırla
   
Gizlilik İlkesi & Yardım
Mikrop Gramofon
Akçaağaç Sokak No:1/1A Acıbadem/İstanbul
Tel : +90 216 545 0386
GSM : +90 532 343 9328
Fax : +90 216 326 3920
Email : info@mikropgramofon.com

(C) Tüm Hakları saklıdır. 2005, Mikrop Gramofon
Designed by Kalmera.net
Trusted SSL Certificate