Arama
Jasmine
Kategori CAZ
Yorumcu Keith Jarrett, Charlie Haden
Çıkış Tarihi 2010
Firma ECM
Kayıt Yeri ve Tarihi Mart 2007
Barkod 0602527334851
Katalog No ECM2165
İçindekiler For All We Know
Where Can I Go Without You
No Moon At All
One Day I'll Fly Away
Intro - I'm Gonna Laugh You Right Out Of My Life
Body And Soul
Goodbye
Don't Ever Leave Me
Tanıtımlar “...Gecenin geç bir vakti karınızı, kocanızı veya sevgilinizi çağırın, oturun ve dinleyin. Bunlar, müzisyenlerinin çalarken mesajlarına el değmeksizin korumaya çalıştıkları şahane aşk şarkıları. Umarım sizler de bizim hissettiğimiz gibi duyarsınız.”
Keith Jarrett

Cazın iki devi tekrar bir arada!
Jarrett ve Haden, 33 yıl sonra kendilerini derin hislerle bağlayan standardlar albümünü kaydetmek için yeniden buluştu. “Body and Soul”, “For All We Know” , “Where Can I Go Without You”, “Don’t Ever Leave Me” gibi caz klasiklerini samimi, doğal ve sıcak bir yaklaşımla seslendiren ikili; Jasmine’i Keith Jarrett’ın evinde kaydetmişler. Bu aynı zamanda Keith Jarrett’in 12 yıldır stüdyoda kaydettiği ilke albüm olma özelliğini taşıyor.

Jarrett ve Haden’ın her zamanki gibi ‘müzik- sadece müzik’ anlayışını sürdürdükleri albümün notlarında Keith Jarrett şunları söylüyor: 'Bu, birbirimizin yerine konulabilecek kimseyi kabul etmediğimiz hayatlarımızın adanmışlığını kurtarmak adına, herhangi bir hazırlık olmaksızın yapılmış spontan bir müziktir'

Sekiz klasik Amerikan parçası üstüne çıkılmış bir piyano-bas keşfi olan Jasmine, konsepti kadar ikilinin dialogunu yansıtan armonik nüansları açısından da derin anlamları olan bir albüm. Phil Johnson’ın Independent on Sunday’de belirttiği gibi bu yıl sadece bir albüm alacaksanız o da Jasmine olmalıdır.
Format 1 CD
Yorumlarınız
Yorum yazmak için lütfen üye olun
Fiyatı 64,90 TL (KDV Dahil)
 
Lütfen Kullanıcı Girişi Yapınız
Kullanıcı Girişi
- Yeni Üye Ol
- Şifremi Unuttum
Beni Hatırla
   
Gizlilik İlkesi & Yardım
Mikrop Gramofon
Akçaağaç Sokak No:1/1A Acıbadem/İstanbul
Tel : +90 216 545 0386
GSM : +90 532 343 9328
Fax : +90 216 326 3920
Email : info@mikropgramofon.com

(C) Tüm Hakları saklıdır. 2005, Mikrop Gramofon
Designed by Kalmera.net
Trusted SSL Certificate